עוגת הפנטזיה - מגזין עיצוב

מגזין עיצוב, רינה בן יהודה

כשאמנות, אסתטיקה, קונסטרוקציה וטעם משובח נפגשים בחתונה

פנטזיה על שולחן המתוקים

"כשאני מקבלת הזמנה לעוגה, מה שאני מחפשת עם הלקוחות שלי זה את הפנטזיה שלהם. מה מרגש אותם? מה החלום שלהם? מה נפלא בעיניהם? העוגות שאני מכינה נמצאות במרכז השולחן, במרכז תשומת הלב, לכן חשוב לי שהעוגות יהיו נפלאות, נשגבות, מרהיבות.

הלקוחות שלי מגיעים אליי ברגעים הכי חשובים להם בחיים – במסיבת בר או בת מצווה, במסיבת חתונה, במסיבות יובל לנישואין, בתאריכים חשובים והם משקיעים באירוע את כל הכשרון, המחשבה והכסף שהם יכולים לגייס כדי לעצב את האירוע המושלם לכן כשאני מתחילה לעבוד על העוגה, אני משקיעה את כל הכשרון שלי, הידע והניסיון שצברתי כדי להגיש להם את העוגה שתפאר אותם ואת האירוע שהם חוגגים.

אני מעצבת עוגות קונספט ושולחנות מתוקים לחתונות ולאירועים מיוחדים. ההתמחות שלי היא בעיצוב עוגות שהן פנטזיה מפוסלת כשהמוטו הוא לקחת רעיון ולהפוך אותו ליצירת אמנות שהיא גם מאוד מושקעת מבחינת איכות החומרים ועושרם ומבחינת הטעם".

מקונסטרוקציות פלדה וקומות של בניינים, לעוגת קומות

"בהשכלתי ובמקצועי, אני אדריכלית ומתכננת ערים. כששואלים אותי מה העיסוק שלי אני עדיין עונה מתכננת ערים ורק אחרי זה מוסיפה שאני גם מעצבת עוגות. החינוך הסובייטי המושרש לא מאפשר לי להשמיט את התואר שלי ואת העובדה שיש לי השכלה גבוהה. לאחר שסיימתי תואר ראשון בגיאוגרפיה פניתי לימודי אדריכלות בטכניון וסיימתי תואר שני בפקולטה לארכיטקטורה ותכנון ערים. מזה עשר שנים אני עובדת במשרד ערן מבל אדריכלים בקרית טבעון, והם מקבלים בהבנה רבה את האהבה הנוספת שלי כמעצבת עוגות.

את אהבתי לאפייה ירשתי מסבתא שלי ששיתפה אותי בסודות האפייה שלה מאז שהייתי ילדה קטנה. בנוסף לתשוקה שלי לאפייה, תמיד אהבתי אומנות שימושית כולל פיסול וציור. הלימודים והניסיון שלי כאדריכלית תרמו לי המון בכל הקשור לעיצוב, תכנון, הכנת סקיצות ובניית קונסטרוקציות מורכבות לעוגות.

כשנולדו לי הילדים תמיד ניסיתי להפתיע אותם בעוגות מיוחדות שהכנתי עבורם לימי ההולדת. אלא היו עוגות שוקולד פשוטות שניסיתי לקשט קצת מעבר לרגיל. המפנה המקצועי חל כשנסענו בשנת 2009 עם משפחתי לתקופה בת שנתיים לשליחות בארה"ב. עיצוב עוגות באותה תקופה היה מאוד פופולרי שם ואני למדתי המון ממעצבים ומספרים מקומיים. את ההזמנה הראשונה שלי עשיתי עבור שכנה אשר ראתה את העוגות שאני מעצבת לילדים. מהר מאוד הידיעה על ישראלית שמעצבת עוגות מושקעות בשכונה עברה מפה לאוזן והתחביב שלי הפך לעסק קטן מהבית. ב-2011 חזרתי לארץ עם המון ידע וכלים מקצועיים מהרמה הגבוהה ביותר. הוצאתי תעודת כשרות, שבלעדיה אי אפשר לספק מזון למרבית אולמות האירועים בארץ, וכיום אני מספקת הזמנות לאירועים בכל הארץ, מהסטודיו הקטן שלי בבית.

עוגה מעוצבת קודם כל צריכה להיות טעימה, ולכן המרכיבים שנכנסים לתוכה הם המשובחים והיקרים ביותר. עיצוב של עוגת קומה לוקח בערך 10-15 שעות עבודה שמתפרשות על פני 3 ימים. ביום הראשון אני מתרכזת באפייה ובהכנות נוספות כמו פיסולים שצריכים להתייבש. ביום השני אני מכינה את המילויים, ממלאה ומצפה את העוגה ומשאירה לנוח ללילה במקרר וממשיכה בפיסולים. ביום השלישי נעשית ההרכבה והעיצוב הסופי של העוגה שיכולים להימשך גם לתוך השעות הקטנות של הלילה. ההכנות לעוגת חתונה שכוללות לרוב פרחים מסוכר לוקח אף יותר זמן. כל עלה כותרת שמרכיב את הפרח מפוסל בעבודה ידנית, מיובש ומאובק בנפרד ורק בסוף הכל מורכב לפרח אחד. אם עוגה כוללת מפל פרחים, הכנתם יכולה לקחת גם חודש ימים.

בשנים האחרונות בארץ עיצוב העוגות תפס תאוצה. כמעט ולא תמצאו אירוע גדול ללא עוגה מעוצבת. הרמה של מעצבי העוגות בארץ הולכת ומשתפרת כל הזמן ויש לנו מעצבי עוגות מעולים שמייצגים אותנו גם בחו"ל.  ב- 2014 קבוצה גדולה של מעצבי עוגות התאגדה לאיגוד אמני העוגות בישראל שהינו שלוחה רשמית של איגוד מעצבי העוגות האמריקאי הגדול בעולם: ICES. האיגוד שם לעצמו למטרה להוות ארגון גג מקצועי למעצבי העוגות בישראל. מאז נערכו בארץ שתי תחרויות של העוגות המעוצבות בהם גם אני לקחתי חלק.

התחרות הראשונה לעיצוב עוגות הייתה בנושא קרנבל. העוגה שלי "קרנבל מסביב לעולם" זכתה בתואר חביבת הקהל.

השנה נערכה תחרות בנושא צעצועים. העוגה שלי "בובות וקוביות" זכתה במקום השלישי.

החלום שלי שיהיה לי סטודיו עם חלון ראווה גדול בכיכר המדינה שיכנסו עליו הכלות המיועדות ויבחרו עוגת חתונה מושלמת עבורן.

 

 
 
עוגת הפנטזיה - מגזין עיצוב

הזמנתם אולם? מזל טוב! התקשרו אליי לשריין את התאריך ביומן שלי!

אימייל שדה חובה
אימייל לא תקין
שם שדה חובה
טלפון שדה חובה